Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego
i innych zwolenników WOLNOŚCI
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Postulaty Laickie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> Ideologia, religia, światopogląd
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOCKBA CCCP
Gość






PostWysłany: Nie 5:35, 07 Wrz 2008    Temat postu: Postulaty Laickie

[link widoczny dla zalogowanych] - Apel racjonalistów do polityków

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów opowiada się za rozdziałem kościołów od państwa. Wyznanie religijne czy bezwyznaniowość winny być prywatną sprawą każdego obywatela. Mieszanie religii i polityki prowadzi w nieunikniony sposób do nadużyć i waśni. W zasadniczy sposób szkodzi również publicznej debacie o sprawach państwowych i samorządowych.

W ostatnich latach obserwujemy groźne nasilanie się ingerencji Kościoła katolickiego i poszczególnych przedstawicieli tego Kościoła, w sferę polityki. Co gorsza, politycy, świadomie i z premedytacją traktujący Kościół instrumentalnie, w walce o wyborców odwołują się do uczuć religijnych oraz nieustannie zabiegają o polityczne poparcie instytucji religijnych.

Społeczeństwo polskie jest jednak wystarczająco dojrzałe, aby na arenie politycznej dyskutować o stojących przed nim problemach bez manipulacji, jaką jest sugerowanie, że niezbędni do tego są duchowi pasterze.

Szacunek dla kościołów nie musi oznaczać uległości ani przyzwolenia na manipulację i traktowanie społeczeństwa jak trzódki poganianej przez pasterzy. Badania socjologiczne pokazują, iż społeczeństwo polskie posiada własne zdanie i w wielu sprawach jest to zdanie w istotny sposób różniące się od tego, co próbuje mu narzucać hierarchia kościelna (np. badania opinii społecznej w sprawie aborcji — ok. 64% „za").

Wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia i zamożności Polaków, przekształcamy się w społeczeństwo obywatelskie, w którym obywatele współdecydują o losie państwa i lokalnych społeczności nie pod dyktando pana czy plebana, ale w oparciu o własne rozeznanie. W obliczu postępującej laicyzacji polski Kościół katolicki próbuje wykorzystać instrumenty polityczne w obronie swojego stanu posiadania.

Zdaniem hierarchii kościelnej 90 procent obywateli Polski to posłuszni katolicy, którzy również w życiu publicznym chcą być kierowani przez kapłanów. Populacja wierzących jest jednak niezwykle zróżnicowana i jej większość przeciwna jest aktywności Kościoła na arenie politycznej. Dodajmy w tym miejscu, że dla wielu katolicyzm to przede wszystkim tradycja ograniczająca się do formy.

W obecnej sytuacji polski Kościół katolicki nawet, kiedy utraci poparcie społeczne i wiernych, długo jeszcze będzie pozostawał kolosem, gdyż jest instytucją mającą gigantyczny majątek i potężną hierarchiczną strukturę. Sprawą elementarną programu laicyzacji areny politycznej jest więc odcięcie Kościoła od pieniędzy publicznych. Czas, aby politycy zaczęli szukać brakujących na społeczne wydatki pieniędzy w wydatkach na rzecz Kościoła. Jeśli rząd mówi, że nie ma na in vitro, to tym bardziej nie ma na kapelanów, katechetów, Fundusz Kościelny, Świątynię Opatrzności Bożej, katolickie uczelnie itd.

Mamy nadzieję, że polski wyborca wybierając swoich reprezentantów oczekiwać będzie, iż będą oni reprezentowali obywateli, a nie instytucję wyznaniową. Prawo nie może być stanowione w oparciu o jakiekolwiek nakazy lub zakazy religijne, które nie mogą być także uzasadnieniem naruszania praw człowieka, w szczególności praw kobiet.

W związku z powyższym przedstawiamy Postulaty Laickie, opracowane wspólnie ze specjalistą od prawa wyznaniowego, których realizacji domagać się będziemy od polskich sił politycznych celem zapewnienia w Polsce zasad neutralności światopoglądowej państwa, rozdziału kościołów od państwa, równości związków wyznaniowych i bezwyznaniowych. Chcemy podkreślić, iż przedstawiamy nie zarys laickiego ideału (któremu nie może towarzyszyć umowa taka jak konkordat), lecz sprawy najbardziej palące, pewne minimum, którego realizacji domagamy się niezwłocznie dla przywrócenia elementarnych zasad demokratycznego państwa świeckiego.

I. Rozdział Kościoła od Państwa

1. Pozbawienie kapelanów w armii, w Straży Granicznej, w Policji, w Służbie Celnej, w Biurze Ochrony Rządu i w innych instytucjach państwowych statusu funkcjonariuszy państwowych. Uchylenie porozumień w sprawie duszpasterstwa katolickiego w Policji, w Straży Granicznej oraz w Służbie Celnej, jako sprzecznych z Konstytucją, zawartych bez podstaw prawnych i zagrażających wolności sumienia i wyznania funkcjonariuszy.

2. Nadanie Uniwersytetowi Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej statusu uczelni jednoznacznie konfesyjnych i zniesienie ich finansowania z budżetu państwa.

II. Zrównanie wobec prawa wszystkich religii i światopoglądów niereligijnych

3. Usunięcie zapisów o „chrześcijańskich wartościach" z ustaw o radiofonii i telewizji oraz o systemie oświaty.

4. Usunięcie art. 196 KK o karaniu tzw. obrazy uczuć religijnych lub rozciągniecie ochrony także na osoby niewierzące, na wzór niemieckiego kodeksu karnego.

5. Zmiana ustawy z 17 maja 1989 o gwarancjach wolności sumienia i wyznania w celu wprowadzenia analogicznych zasad rejestracji i analogicznych uprawnień, jak te obowiązujące wspólnoty religijne, dla organizacji światopoglądowych (laickich).

6. Realizacja przez Rząd art. 25 ust. 5 Konstytucji, czyli zawarcie umów z zainteresowanymi nierzymskokatolickimi związkami wyznaniowymi i wydanie nowych szczegółowych ustaw wyznaniowych dotyczących stosunków między państwem a danymi wspólnotami religijnymi.

III. Świecka szkoła

7. Uchylenie rozporządzenia MEN w sprawie wliczania oceny z religii do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Ustanowienie osobnych świadectw z religii lub z etyki.

8. Zagwarantowanie pełnej dobrowolności nauczania religii w szkołach i przedszkolach publicznych. Konieczność nowelizacji lub uchylenia rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Określenie limitów uczniów obligujących szkołę do organizowania nauki religii w ustawie z 1991 r. o systemie oświaty (a nie w rozporządzeniu). Obniżenie dotychczasowych limitów do trzech uczniów w szkole. Dopuszczenie jedynie oświadczeń pisemnych o chęci uczęszczania na lekcje religii, w celu wykluczenia domniemania, że uczeń pragnie być katechizowany. Wykluczenie możliwości rozpoczynania i kończenia zajęć modlitwą, z wyjątkiem katechezy. Utrzymanie dotychczasowej możliwości nieuczęszczania uczniów ani na religię ani na etykę w szkole.

9. Przeciwstawienie się próbom wprowadzenia religii na egzaminie maturalnym jako przedmiotu fakultatywnego.

IV. Świeckie urzędy, instytucje i przestrzeń publiczna

10. Zakaz wywieszania symboli religijnych w urzędach państwowych i siedzibach władz państwowych i samorządowych, np. w Sejmie, Senacie, Pałacu Prezydenckim, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poszczególnych ministerstwach, siedzibach władz lokalnych i samorządowych, publicznych szkołach, przedszkolach i szpitalach, garnizonach wojskowych, w urzędach pocztowych itd.

V. Pozbawienie Kościoła przywilejów finansowych

11. Zakończenie procesu zwrotu nieruchomości związkom wyznaniowym na dotychczasowych uprzywilejowanych zasadach, dopuszczenie jedynie sądowego trybu dochodzenia roszczeń. Likwidacja tzw. komisji majątkowych oraz zniesienie tzw. postępowania regulacyjnego jako sprzecznego z prawem do sprawiedliwego i rzetelnego procesu sądowego w sprawach cywilnych.

12. Likwidacja Funduszu Kościelnego. Przejęcie finansowania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne przez samych zainteresowanych, czyli przez kler lub instytucje kościelne. Ograniczenie ulg i zwolnień podatkowych wyznaniowych osób prawnych, i objęcie tych podmiotów przepisami prawa podatkowego stosowanymi do organizacji pożytku publicznego.

13. Powstrzymanie wykonania aktów normatywnych umożliwiających finansowanie budowy obiektów sakralnych i kościelnych z budżetu państwa poprzez np. ich zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego.

14. Uchylenie ustaw o finansowaniu z budżetu państwa papieskich wydziałów teologicznych we Wrocławiu i w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie.

15. Likwidacja tzw. ulgi kościelnej, czyli możliwości odliczania bez ograniczeń przez podatników podatku dochodowego darowizn na działalność charytatywno-opiekuńczą na rzecz Kościoła katolickiego oraz Kościoła prawosławnego.

16. Rozpoczęcie prac na reformą finansowania związków wyznaniowych w celu zapewnienia transparentności sposobu finansowania.


Przesunąłem. Powód: ogólny apel do polityków wszelkiej maści, nie do UPR w ogóle. Nie związane z akcjami UPR, tudzież UPRem w mediach.

~K.Z.K.G.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubert C
Gość






PostWysłany: Nie 7:25, 07 Wrz 2008    Temat postu:

full freedom te zakazy wywieszania symboli religijnych w szkołach i przeciwstawienia się wprowadzenia religii na maturze jako przedmiotu nieobowiązkowego

Ostatnio zmieniony przez Hubert C dnia Nie 7:26, 07 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 7:58, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
V. Pozbawienie Kościoła przywilejów finansowych

fajnie by było jakby napisali żeby wszyscy mieli co najmniej takie przywileje jak kościół (nie cnodzi by kogoś finansować z budżetu)

no i z tymi symbolami religijnymi w szkołach itp przesadzają , powinni napisać "sprywatyzować wszystko co się da (czyli wszystko) i kaŻdy jest panem na swoim", po za tym ateisto robi róznicę czy na ścianie urzędu wisi krucyfiks czy mona lisa , przecież dla nich te rzeczy nie powinny mieć żadnej symboliki?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 8:13, 07 Wrz 2008    Temat postu:

To co panowie racjonaliści, 25 i 26 grudnia do roboty, w Wielkanoc do roboty, 15 sierpnia do roboty? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOCKBA CCCP
Gość






PostWysłany: Nie 10:10, 07 Wrz 2008    Temat postu:

cyb napisał:
Cytat:
V. Pozbawienie Kościoła przywilejów finansowych

fajnie by było jakby napisali żeby wszyscy mieli co najmniej takie przywileje jak kościół (nie cnodzi by kogoś finansować z budżetu)

no i z tymi symbolami religijnymi w szkołach itp przesadzają , powinni napisać "sprywatyzować wszystko co się da (czyli wszystko) i kaŻdy jest panem na swoim", po za tym ateisto robi róznicę czy na ścianie urzędu wisi krucyfiks czy mona lisa , przecież dla nich te rzeczy nie powinny mieć żadnej symboliki?


No dobrze, ale co, jeśli nie da się liberalnych postulatów zrealizować, bo taka UPR będzie miała np. 5 posłów w sejmie. W takim razie jak mają oni głosować?? Jak LPR? Każdy według uznania? Wstrzymywać się od głosu?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 10:13, 07 Wrz 2008    Temat postu:

akurat to czy krzyż wisi gdzieś czy nie mało mnie obchodzi
to że księża mało placą, to cóz jakiś zawistny nie jestem bym im dowalić tyle samo (no może i imię równości wobec prawa)
bardziej bym jednak wolał by wszyscy płacili mało, niż wszyscy duże


wieć co do tych postulatów do ktorych się przyczepiłem, jak upr bedzie miało 5% procent to niech głosuje jak chce


Ostatnio zmieniony przez cyb dnia Nie 10:14, 07 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOCKBA CCCP
Gość






PostWysłany: Nie 12:37, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Najlepsze jest to:

III. Świecka szkoła

7. Uchylenie rozporządzenia MEN w sprawie wliczania oceny z religii do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Ustanowienie osobnych świadectw z religii lub z etyki.

--------------------------------------------

Jaki jest sens liczenia średniej arytmetycznej ocen z przedmiotów takich, jak matematyka (np. 5 godz. tygodniowo), oraz plastyka (1 godz. w tygodniu). Owszem, jakaś średnia tam wyjdzie, ale jak ją interpretować ?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aciddrinker
Gość






PostWysłany: Nie 13:00, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Jeśli chodzi o naukę religii to w prywatnych szkołach wszystko jest załatwione i rząd nie musi o tym decydować. Jeśli szkoły jednak będą państwowe to albo każde wyznanie, albo żadne... Jeśli chodzi o krzyże, to z racji naszych tradycji chrześcijańskich powinny zostać.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gigabyte
Gość






PostWysłany: Nie 14:20, 07 Wrz 2008    Temat postu:

iceberg napisał:
To co panowie racjonaliści, 25 i 26 grudnia do roboty, w Wielkanoc do roboty, 15 sierpnia do roboty? Very Happy


4 dni pracy więcej w roku. Naprawdę straaaaszne! Już pewnie wszyscy się nawracają.

A co do postulatów, to to jest niepotrzebne mieszanie się w ten cały etatyzm, a nie porządny zbiór rozwiązań. Jak już ktoś mądrze napisał, w przypadku rynkowych szkół nie ma problemu, a dopóki szkolnictwo jest państwowe oraz jednolite, dopóty będzie źle i niedorze albo dla jednej grupy osób, albo dla drugiej..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 15:47, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Nie no, ale trochę to dziwne, z jednej strony podaje się, że argumenty księży, że 90% Polaków to katolicy to dane wzięte z sufitu(co jest po części prawdą; wszak katolicyzm zakłada grzeszenie, zbłądzenie, zaniechanie praktyki)) z drugiej strony jestem przekonany, że gdyby pod tym kątem spytać(albo jesteś katolikiem i masz wolne z powodów religijnych albo do roboty) to jako katolicy określiłoby się 95% społeczeństwa.

Jeszcze o 1 listopada zapomniałem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 15:51, 07 Wrz 2008    Temat postu:

ale dlaczego to że ktoś jest nie wierzący ma implikować kiedy wolne, to powinna określać umowa miedzy pracownikiem a pracodawcą.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dinsdale
Gość






PostWysłany: Nie 16:02, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Co komu do tego czy ktoś chce sobie zdawać religie na maturze to też nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 16:02, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Tak jest i tak też wielu ludzi pracuje, stacje benzynowe, szpitale, system czterobrygadowy(za 200% stawki)
ale spytaj się tych "nie wierzących" czy woleliby mieć wolne 25 i 26 czy 19 i 20, zapewne bardzo wielu "niewierzących" zacznie nagle kultywować tradycje chrześcijańskie. Żadna przyjemność mieć wolne kiedy najbliżsi pracują i pracować, kiedy najbliżsi mają wolne.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 16:06, 07 Wrz 2008    Temat postu:

nie dziwię że ludzie chcą wolnego 25 grudnia , 16, 17 grudnia też by pewnie chcieli
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 16:15, 07 Wrz 2008    Temat postu:

a jakby mieli wybór 25 lub 17? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 16:18, 07 Wrz 2008    Temat postu:

pewnie 25, bo takie nasze poletko kulturalne i zwyczaje. i cześć rodziny może być katolikami , i tyla
choć cześć ateistów pewnie na złość wzięła by 17
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 16:24, 07 Wrz 2008    Temat postu:

No właśnie, cześć a nie wszyscy, Ci co by wzięli 17 to prawdziwi ateiści, Ci co wzięli by 25 to d*** nie ateiści Very Happy

Typowy relatywizm moralny, Kościół jest dobry, jak daje wolne od pracy, pochowa na katolickim cmentarzu, udzieli ślubu,jak zaczyna wymagać, to już Kościół zły i "miesza się w życie publiczne".
Skoro 64% Polaków chce aborcji, to czemu w ogóle politycy oglądają się na Kościół, wprowadzić aborcję a`la fast food, w końcu większość ich poprze i nie ma problemu. Albo dane Sz. Panów Racjonalistów odbiegają od rzeczywistości.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 16:25, 07 Wrz 2008    Temat postu:

iceberg napisał:
a jakby mieli wybór 25 lub 17? Very Happy


Ja bym wybrał 17 i 18, zamiast 25 i 26.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyb
Gość






PostWysłany: Nie 16:34, 07 Wrz 2008    Temat postu:

iceberg napisał:
Ci co wzięli by 25 to d*** nie ateiści Very Happy


dlaczego? ateizm każe wystrzegać się tych dni?

dla ateisty 25 grudnia jest dniem takim samym jak 17 , więc nie wiem czemu nie może wybrać tego pierwszego

17 grudnia* to początek święta ku czci Saturna (Saturnalia) więc ci ateiści to też dupa, tak to nie wierzą w Saturna , a jak jest okazja by po świętować to biorą , typowy relatywizm moralny, wiara w Saturna jest dobra, jak daje okazje do świętowania
szczególnie że o tym decyduje wiele kwesti, choćby to co wybrałaby większa cześć rodziny, albo choćby to że ktoś bardzo lubi liczbę 25, a z 17 wiązą mu się traumatyczne wspomnienia

wiec dalej nie wiem o czym to miało świadczyć

* i zapewne każdy dzień jest w jakieś kulturze świętem, tu strzeliłem, pisząc o 17 grudnia w ogóle tego wiedziałem
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iceberg
Gość






PostWysłany: Nie 16:58, 07 Wrz 2008    Temat postu:

No to pytam, dlaczego w takim razie politycy demokratyczni tak się boją i wchodzą w tyłek Kościołowi, skoro większość Polaków ma odmienne zdanie z Kościołem i nie czuje się w obowiązku przestrzegania Kościelnych nakazów. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zgon
Gość






PostWysłany: Nie 17:18, 07 Wrz 2008    Temat postu:

Powinni głosić w ogóle zakaz nauczania religii w szkole publicznej. Krok po kroku, wszystkie przedmioty.

Ostatnio zmieniony przez zgon dnia Nie 17:19, 07 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOCKBA CCCP
Gość






PostWysłany: Pon 6:22, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Na ogół jest tak, że z nauczania etyki niewiele wychodzi, bo albo grupki są za małe, albo brakuje kogoś po filozofii. Oczywiście towarzystwo z Racjonalista.pl ma problem, ale takiemu licealiście jest to na rękę - godzinę dłużej może się poopiep***ć.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Turin




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 625
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 64 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Z frontu walki o wolność. Kraków/Strzyżów

PostWysłany: Pon 20:01, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
Uchylenie rozporządzenia MEN w sprawie wliczania oceny z religii do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Ustanowienie osobnych świadectw z religii lub z etyki.

Akurat tu bym się nie śmiał. Co prawda sporo duchownych-nauczycieli to porządni ludzie, ale nierzadko zdarza się księżulo czy siostrzyczka potrafiąca ostro namieszać w głowie dziecku. IMO o chęci nauki takiej-czy-takiej religii (póki nie sprywatyzujemy szkół, a nawet i wtedy) powinno decydować wyłącznie dziecko, i to jest jedna ze spraw, od której nawet rodzicom, w moim zdaniu, wara.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flanky
Gość






PostWysłany: Pon 20:15, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Cytat:
Akurat tu bym się nie śmiał. Co prawda sporo duchownych-nauczycieli to porządni ludzie, ale nierzadko zdarza się księżulo czy siostrzyczka potrafiąca ostro namieszać w głowie dziecku.


Liceum mi się przypomina Very Happy . "Sprawiasz wrażenie takiego miłego chłopca, ale nie chodzisz na religie". Ehhh co za czasy Razz .

PS nie generalizuje teraz, takie tam konkretne doświadczenie babka była naprawdę nawiedzona, nic fajnego.

PS 2 Generalizując: nie spotkałem jeszcze katechety/księdza, który nie były w jakiś sposób zdeprawowany i nie manipulowałby dziećmi często w perfidny sposób, ale to może tylko ja.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil
Gość






PostWysłany: Pon 20:20, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Ja nie rozumiem czemu nie walczą ze świętami wolnymi od pracy?

Chyba, że to polega na walce z Kościołem, a święta niech zostaną bo.. tak. Dziwne, że nie widzę zakazu publikowania w kalendarzach (nie daj boże jak to w miastach, w publicznych autobusach Twisted Evil ) informacji o świętych, imieninach Surprised

marny mi ten manifest


Ostatnio zmieniony przez kamil dnia Pon 20:23, 08 Wrz 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MOCKBA CCCP
Gość






PostWysłany: Pon 20:24, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Proponuję wprowadzić 8-dniowy tydzień Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil
Gość






PostWysłany: Pon 20:26, 08 Wrz 2008    Temat postu:

Właśnie jawne pogwałcenie wolności religijnej - 7 dni?!

Tak serio te ten manifest polega na zamiataniu pod dywan, a nie rozwiązywanie jakichkolwiek problemów. No chyba, że podatnika ma mniej kosztować o te kilka złotych miesięcznie utrzymanie jakiejś tam uczelni?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> Ideologia, religia, światopogląd Wszystkie czasy w strefie GMT - 3.5 Godziny
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin