Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego
i innych zwolenników WOLNOŚCI
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List do władz UPR - strategia UPRu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> JKM Media, wydarzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefanbat
Gość






PostWysłany: Pią 13:45, 08 Sie 2008    Temat postu: List do władz UPR - strategia UPRu

"List otwarty do władz UPR

Szanowni Państwo,

Pozwoliliśmy sobie do napisać do Państwa, jako do najwyższej władzy w UPR, ponieważ niepokoi nas obecna sytuacja wewnętrzna partii, szczególnie w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych i parlamentarnych. Bezpośrednim impulsem była klęska UPR-u w wyborach uzupełniających do Senatu RP i rezygnacja pana Wojciecha Popieli z funkcji prezesa. Obecna kondycja struktur lokalnych nie wróży, aby któryś z naszych kandydatów miał realne szanse zasiąść w parlamencie lub władzach lokalnych. Mimo, iż do najbliższych wyborów samorządowych pozostało jeszcze 2,5 roku my przygotowania powinniśmy zacząć od teraz.
W Polsce partie polityczne niezasiadające w parlamencie aktywnie działają tylko w okresie wyborów. Ich poziom, jak i całej polskiej polityki jest tak żenująco niski, że wystarczy zorganizować działanie zgrane, regularne i na dużą skalę, aby zostać zauważonym. Dlatego to do nas należy zmiana poglądu Polaków na politykę. Nasza partia na polskiej scenie politycznej jest przez jednych wyśmiewana za wyniki ok. 1%, „nie realną” politykę, przez innych w ogóle nieznana. Jednak poglądy UPR-u i program polityczny test tożsamy z min. 10% - 15% poglądów Polaków. Naszym problemem jest brak zdecydowanego, jednolitego i silnego działania. Właśnie to jest powodem sytuacji, w których obywatele głosują na inne partie (choć popierają nas), ponieważ boją się „zmarnować głos”. To brak konsekwencji, skuteczności i rozsądku w działaniu zniechęcić może nie tylko wyborców, ale i członków, którzy mogą stwierdzić, że partia jest słaba i nie potrafi zarządzać swoimi strukturami, nie dojdzie nigdy do władzy albo nie będzie potrafiła się odnaleźć w momencie jej objęcia.
Mimo odpowiednich poglądów i programu zmian, brakuje nam zdecydowania i siły. Nowy prezes, wraz z dobranymi pomocnikami, musi jeździć po całej Polsce i odbudowywać struktury. Naszym celem na najbliższy 1-1,5 roku musi być posiadanie silnych struktur(oddział, sekcja młodzieżowa) w każdym mieście powiatowym(co najmniej. 5-6 osób). Dla zaprezentowania takiego systemu: jeżeli władze okręgu organizują manifestację, to średnio z każdego powiatu przyjeżdża ok. 5 osób, to będzie tam min. 50 osób. Taka manifestacja nie może umknąć mediom(zwłaszcza jak organizatorzy ich poinformują o niej), ani obywatelom. Silne struktury sprawią również, że zniknie odwieczny problem UPR- trudności z zebraniem odpowiedniej liczby podpisów. Należy też zreformować system składek. Dla wielu osób 120zł – najwyższa składka wśród partii – jest zniechęcająca. Wysokość składki nie jest adekwatna do szans, możliwości jakie daje ludziom Unia Polityki Realnej. Jako wolnościowy również w tym przypadku powinniśmy kierować się wymogami rynku, sprawiając by nasza partia była bardziej atrakcyjna dla potencjalnych członków. Twierdząc, że wysokość składek sprawia, że jesteśmy partia elitarną nie przysparzamy sobie elektoratu, a wręcz tworzymy hermetyczne „kółko dyskusyjne”. Powinniśmy przyjąć inną koncepcję: więcej członków, a niższa składka. Wiemy, że w przeciwieństwie do innych partii nasze dochody to tylko składki i darowizny, jednak więcej można osiągnąć mając dużą liczbę członków, niż i tak nie wysokie dochody ze składek. Przez ten właśnie system z UPR-u odeszło(bądź zostało wyrzuconych) wielu mądrych i znaczących osób. Chcemy, aby ludzie w Polsce przestali być wyzyskiwani przez państwo narzucające na nich wysokie podatki, jednak ustanawiając najwyższe wśród polskich partii składki postępujemy dokładnie odwrotnie.
Nie chcielibyśmy pozostawać przy pustych hasłach, dlatego mamy gotowe pomysły:
- Prezes powinien być osobą promowaną i promującą siebie, a nie tylko managerem. Do managementu powinna zostać wyznaczona inna osoba, która będzie koordynowała pracę w okręgach i rozliczała ich władze z działań. Prezes ma za zadanie jedynie wyznaczać odpowiedni kierunek partii i spotykać się z wyborcami.
- Należy zwiększyć dyscyplinę wśród członków, sprawić by stali się odpowiedzialni za swoje działania (lub ich brak)
-Warto, współpracować , chociażby nieoficjalnie (czy też przez umieszczanie tam swoich członków), z innymi organizacjami dążącymi do podobnych celów ja my m.in. wolności gospodarczej itd.- KoLiber, PAFERE, Instytut Misesa, FOR, CAS, Stańczycy… W całej Polsce jest ich bardzo wiele i mają duży potencjał co warto wykorzystać.
- Powinniśmy powołać sekcję zajmującą się wyłącznie poszukiwaniem funduszy
- Władze okręgów powinny zająć się tworzeniem kół lokalnych w miastach powiatowych, podobnie jak wcześniej organizując spotkania informacyjne, zapraszając znane osobistości etc.
- Należy przyjąć strategię na wybory samorządowe, wybrać liderów danego okręgu wyborczego, których przede wszystkim należy promować i to w każdy możliwy sposób
My młodzi ludzie, którzy mają największy zapał do pracy i chcieliby pod sztandarami UPR zmienić oblicze Polski oferujemy Wam w tym zadaniu swoją pomoc. Brak jakiegokolwiek zwycięstwa może w niedługim czasie zniechęcić, dlatego należy wykorzystać nasz zapał i pomysły.
Drugą ważną do realizacji sprawą jest reklama założeń partii. Plan gospodarczy, ABC polityczne zaakceptowałoby więcej osób, trzeba jednak dobrze wypromować i zaktualizować program, co UPR zaniedbuje. Działanie w Internecie to tylko dopełnienie sukcesu. Najważniejszy jest kontakt bezpośredni, rozmowa. Jak widać po ostatniej pikiecie anty podatkowej w Katowicach media wcale nas nie blokują, jednak naszym zadaniem jest pokazać nasze działania w interesujący i zrozumiały sposób, tak by nie pozostały niezauważone.
Ten list nie ma na celu wprowadzenia niezgody i podziałów w partii. Jest tylko głosem młodych członków i sympatyków UPR-u zgromadzonych w sekcjach młodzieżowych. Chcielibyśmy wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji wewnętrznej w partii, dla której poświęcamy mnóstwo swojego czasu, a w działanie wkładamy całe serce. Chcemy, aby wywołał on dyskusję na tematy, które są obecnie najważniejszym problemem UPR-u, czyli zmiana sposobu zarządzania partią i zwiększenie naszej skuteczności. Mamy także nadzieję, że zostanie on bardzo pozytywnie odebrany w wyższych władzach i zachęci do zmian. Być może spotka się z dużym niezadowoleniem i niezrozumieniem wśród wielu osób, które stwierdzą, że do takiej rozbudowy potrzeba ogromnych funduszy, których UPR nie ma lub są przeznaczone na kolejne wybory. Od razu chcemy odpowiedzieć, że podstawą będą chęci władz okręgów, które muszą widzieć cel swoich działań, mieć wyznaczony kierunek, w którym powinny podążać. Nie można również przez 4 lata zbierać pieniędzy, aby podczas wyborów je zmarnować, nie wyciągając, żadnych doświadczeń z licznych porażek.
Naszym najważniejszym celem, jak każdej partii politycznej, jest dostanie się do władzy i zmiana kraju na „lepszy”. Nie możemy się bawić w politykę i przestać reprezentować tą „nierealną”. Wymienione wyżej pomysły zmian, są odpowiednią drogą do osiągnięcia tego celu. Zjednoczmy naszą całą siłę i wykorzystajmy czas do następnych wyborów, aby całą możliwą mocą osiągnąć sukces.

Dziękujemy za uwagę"


Co myślicie o takim liście. Napisałem go, ponieważ moim zdaniem zmiany w UPR muszą wyjść z góry i nasze pomysły bardzo niewiele będą znaczyć bez ich poparcia i zaangażowania. Nie został on jeszcze wysłany, ani przedstawiony "centrali", ale mam pytanie co Wy o nim myślicie i czy ewentualnie ktoś z Was by się pod nim podpisał? Jakie jest Wasze zdanie na poruszane w nim tematy?


Ostatnio zmieniony przez stefanbat dnia Pią 13:46, 08 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
venom
Gość






PostWysłany: Pią 14:38, 08 Sie 2008    Temat postu:

Na jakiej podstawie mówisz o 10-15 % poparciu ???
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aregirs
Gość






PostWysłany: Pią 14:46, 08 Sie 2008    Temat postu:

Nie wiem, czy 120 zł/rocznie to jest na tyle dużo, aby to było za dużo i czy jest w związku z tym sens narzekać na składki. Osobna sekcja finansowa może powstać i im skuteczniej będzie działała, tym lepiej, ale sądzę, że potrzebny jest stały kapitał w postaci składek. Kapitał, którego i tak jest za mało. 500-600 członków * 120 zł/rocznie = 60-72 tys. zł/rocznie. I uważam za nadużycie zarzut niekonsekwencji wobec władz UPRu, że chce obniżać podatki a ma najwyższą składkę. Przecież tu i tu są odwrotne priorytety: państwo ma mieć jak najniższy budżet - niezbędne minimum, a budżet partii ma być jak największy, pieniędzy partii nigdy za wiele! Oczywiście, byle nie obciążać zanadto członków, ale czy 120 zł/rocznie to tak dużo... Jak ktoś już się decyduje na członkostwo w tak mało znanej i lubianej partii to nie sądzę, by 10 zł/mies. mogło go odstraszyć i nie sądzę, by nieco niższa składka mogła kogoś przyciągnąć, lub by w'ogóle ktoś zrezygnował z powodu składki.

Reasumując: Moim zdaniem obecna składka nie jest za wysoka. A z resztą się zgadzam Wink
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefanbat
Gość






PostWysłany: Pią 14:48, 08 Sie 2008    Temat postu:

venom napisał:
Na jakiej podstawie mówisz o 10-15 % poparciu ???

Mniej więcej tyle osób doszukuje się liberalno-konserwatywnego programu w PO i na PO głosuje z tym przeświadczeniem - o tym wspominał JKM.

Odnośnie tych składek, to po prostu spotkałem się z głosami kilku osób, które chciały założyć koło UPR w swoim mieście(potrzeba 3 członków) i nie zrobili tego, bo na starcie nie podobało im się, że każdy musiał zapłacić 120zł. Dlatego takie przemyślenia.


Ostatnio zmieniony przez stefanbat dnia Pią 14:57, 08 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 15:03, 08 Sie 2008    Temat postu:

Cytat:
W Polsce partie polityczne niezasiadające w parlamencie aktywnie działają tylko w okresie wyborów. Ich poziom, jak i całej polskiej polityki jest tak żenująco niski, że wystarczy zorganizować działanie zgrane, regularne i na dużą skalę, aby zostać zauważonym.

Teraz UPR jest prawie w ogóle nie zauważana , nieznana . Wystarczy trochę wysiłku.
Gdyby każdy sympatyk UPR (czyli 2 % ) przekonał 3-4 osoby to UPR weszłaby do sejmu.
Przy frekwencji 53 % w 2007 do przekroczenia progu wystarczyło mieć ok. 800 0000 głosów . Przy frekwencji 40 % w 2005 wystarczyło mieć ok. 600 000 głosów .
Uprawnionych do głosowania jest 30,2 mln . Te 600-800 tys. to jest 2-3 % uprawnionych do głosowania , wystarczy przekonać (przy w frekwencji takiej jak w 2005 ) 1/50 wszystkich dorosłych . To dużo ?
Pomimo tego ,że UPR jest silna w Internecie , mało ludzi przekonujemy. Wystarczyłaby grupka 10-20 osób żeby agitować czytelników Interii , Onetu , WP (ja to kiedyś robiłem sam , ale za dużo czasu to zajmuje w pojedynkę )

Socialiści mają duży problem , bo ich ideologia jest skompromitowana pod względem gospodarczym . A kapitalizm - odwrotnie.
Trzeba przekonywać najpierw do liberalizmu i pokazywać jego zalety , a po przy okazji można mówić ,że jedyną partią liberalną jest UPR.
NA Onet,Interii ,WP wchodzi na działy polityka-gospodarka kilka milionów osób ,które też czytają forum . Jasna argumentacja wystarczy do przekonania części z nich . Musiałoby to zając dużo czasu , ale przekonywanie do liberalizmu to nie tak trudna rzecz.
Ogólnie chodzi mi o to ,że przekroczenie progu wyborczego w dzisiejszej rzeczywistości , przy tak skompromitowanych partiach politycznych , nie jest trudne.

Cytat:
a wielu osób 120zł – najwyższa składka wśród partii – jest zniechęcająca.

Racja . Tylko żeby nie było też tak ,że do UPR w przypadku osiągnięcia większego rozgłosu przychodzi masa osób które liczą tylko na korzyści polityczne , a nie mających poglądów liberalnych.
Np. KL-D na samym początku (podobno) była partią w miarę liberalną , a po osiągnięciu rozgłosu zapisywali się do niej ludzi nie wiedzący co to jest liberalizm.
W UPR trzeba byłoby się przed tym chronić.


Cytat:
Działanie w Internecie to tylko dopełnienie sukcesu. Najważniejszy jest kontakt bezpośredni, rozmowa. Jak widać po ostatniej pikiecie anty podatkowej w Katowicach media wcale nas nie blokują, jednak naszym zadaniem jest pokazać nasze działania w interesujący i zrozumiały sposób, tak by nie pozostały niezauważone.

Ja myślę , że działania w Internecie są wyjątkowo ważne (na portale wchodzi dziennie kilka milionów osób i one czytają forum). Rozmowy bezpośrednie też - jak każdy sympatyk przekona 3-4 osoby to przy nawet wysokiej frekwencji (tak jak w 2007 ) można wejść.
UPR powinna mieć marketingowy profil partii liberalnej gospodarczo (o konserwatyzmie nie powinno się przesadnie mówić - to niektórych odstrasza . Chociaż - mówiąc dużo o konserwatyzmie można przekonać wiele starszych osób , które zagłosowałyby na UPR nie ze zględu na liberalizm gospodarczy , tylko konserwatyzm )

PS. Możesz dać do zrozumienia w liście ,żeby liderzy partii (wiadomo o kim mówię) nie mówili o murzynach , Hitlerze , przesadnie o faszyźmie. Oni mają rację , ale dla przeciętnego wyborcy jest to czasami odrażające( niestety tego czasami nie rozumieją - ale wyborców trzeba przyciągać) . Właśnie po przeczytaniu takich wypowiedzi np. JKM , niektórzy mówią ,że jest to niepoważna partia . A dużej części tych którzy wiedzą co to jest UPR , Unia kojarzy sie z faszyzmem (pomimo ,że UPR to najbardziej antyfaszystowska partia )


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 15:35, 08 Sie 2008, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aaru falon
Gość






PostWysłany: Pią 15:32, 08 Sie 2008    Temat postu:

Łatwo powiedzieć, że trzeba rozbudowywać struktury etc., ale ludzie z UPR doskonale o tym wiedzą! Problem w tym, że to nie jest takie łatwe. Trzeba działania, a nie listów otwartych...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 15:49, 08 Sie 2008    Temat postu:

Postępowanie okręgu śląskiego jest mniej więciej takie jak napisałeś. Jednak ja już dokładnie nie jestem zorientowany, bo zrezygnowałem z członkostwa wiedząc, że nie opłacę składek (może niedługo opłacę)
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
venom
Gość






PostWysłany: Pią 16:45, 08 Sie 2008    Temat postu:

stefanbat napisał:

Mniej więcej tyle osób doszukuje się liberalno-konserwatywnego programu w PO i na PO głosuje z tym przeświadczeniem - o tym wspominał JKM.


A na jakiej podstawie Korwin wyciągnął taką liczbę ??? Nawet jak glosują za PO to na pewno są przeciwni wyjściu Polski z Unii oraz itp. programowym lapsusom UPRu Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez venom dnia Pią 16:46, 08 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubert C
Gość






PostWysłany: Pią 17:01, 08 Sie 2008    Temat postu:

venom napisał:
stefanbat napisał:

Mniej więcej tyle osób doszukuje się liberalno-konserwatywnego programu w PO i na PO głosuje z tym przeświadczeniem - o tym wspominał JKM.


A na jakiej podstawie Korwin wyciągnął taką liczbę ??? Nawet jak glosują za PO to na pewno są przeciwni wyjściu Polski z Unii oraz itp. programowym lapsusom UPRu Rolling Eyes
no jakby super wypromowac UPR to pewnie te 10-15% osób o poglądach wolnosciowych ws. gospodarki by sie znalazlo i poszlo zaglosowac. Zwlaszcza, że frekwencja jest u nas 50%, wiec liczmy, że takich wolnosciowców potrzebowalibyśmy 5-7,5% ze społeczeństwa. Chyba nie wierzysz, ze wszyscy ludzie to socjalisci? Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzyyysiek
Gość






PostWysłany: Pią 17:09, 08 Sie 2008    Temat postu:

Ja bym się podpisał
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyderca
Gość






PostWysłany: Pią 17:58, 08 Sie 2008    Temat postu:

Ja się podpisuje.

Gdyby UPR sięgnęła po ludzi z którymi po drodze było jej kilkanaśvie lat temu to zamiast 10-15% możan mieć 25% Confused
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 11:52, 09 Sie 2008    Temat postu:

W gruncie rzeczy zgadzam sie z tym listem do wladz URP-owskich. No i mic93 na koncu swojego postu wstpomnial o bardzo waznej rzeczy. Proponowalbym tobie stefanbacie wspomniec o tym w owym liscie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wartowiedziec
Gość






PostWysłany: Wto 14:20, 12 Sie 2008    Temat postu:

Czytając ten list mam nieodparte wrażenie ze jest to zbiór życzeń.
Człowieku weź się do roboty na własnym podwórku i pomóż swojemu prezesowi w tworzeniu struktur. Jak widzę jesteś z Puław a to okręg lubelski.
Tam ostatnio nienajlepiej się dzieje jeśli chodzi o struktury, więc masz szanse pokazać jak to się robi w Lublinie, Puławach.
Co z tego że masz rację jak tylko ja masz a nie udowadniasz poprzez czyny?
Mam również wrażenie że odkryłeś Amerykę i przybiegłeś z tym tutaj aby wszystkim ogłosić jak można zbawić UPR, ale od razu podkopujesz organizację żądając obniżenia składki, mimo iż wiesz, że jest to jedyne obok dobrowolnych wpłat źródło utrzymania tej partii.
Ni jest moim zadaniem zniechęcanie Cię do wysłania tego listu ale do zastanowienia się nad tym co z tego co proponujesz sam możesz rozpocząć robić.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyderca
Gość






PostWysłany: Wto 14:40, 12 Sie 2008    Temat postu:

Z tymi składkami ma jednak racje. Sam za czasów studenckich liczyłem każda złotówke a wiem że było sporo mnie zamoznych osób odemnie. Dzis chętnie wpłace jeśli nawet i 40 zł na miesiąc jeśli bede wiedział, ze warto. Mysle ze powinno być rozróznienie na osoby uczące się ( w domysle niepracujace0 i pozostałych.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witekz
Gość






PostWysłany: Wto 18:07, 12 Sie 2008    Temat postu:

Pod listem się podpisuję.

Władze UPR najwyraźniej przyjęły strategię odpowiednią dla przedsiębiorstwa a nie partii - ustanowić taką składkę, by mnożąc przez liczbę członków dała jak najlepszy wynik finansowy. Problem w tym, że dla partii dużo ważniejsze są struktury niż finanse - bez nich w ogóle nie wystartujemy w wyborach, bo nie zbierzemy podpisów. A kasę na ulotki czy plakaty (które i tak znacząco nie zmienią wyniku wyborczego) można zdobyć w inny sposób.

Jeśli dla kogoś 12 zł to za mało, zawsze może przecież wpłacić pozostałe 108 zł w formie darowizny. Poza tym członkowie partii na pewno woleliby mieć większy wpływ na wydawane przez siebie pieniądze, wspomagając np. różne działania lokalne.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wartowiedziec
Gość






PostWysłany: Wto 18:16, 12 Sie 2008    Temat postu:

Ok ale przecież chyba tą władzą, która przyjęła taką składke był KONWENT, czyli zgromadzenie przedstawicieli wszystkich członków UPR.
W tej materi nie ma takiej władzy ani prezes ani rada główna by podnosić skłądkę lub ją obniżać.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witekz
Gość






PostWysłany: Wto 21:01, 12 Sie 2008    Temat postu:

Nie byłem na tym konwencie, ale z tego co słyszałem to najpierw JKM oświadczył, że występuje z partii gdy składka będzie niższa niż 5 zł/msc. Następnie ktoś zaproponował składkę w wysl 30 zł/msc, później kolejno 20, 10, aż ta minimalną większością przeszła głosowanie. Co nie znaczy, że 10-krotna podwyżka składki była intencją członków.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 11:26, 15 Sie 2008    Temat postu:

Cytat:
Ok ale przecież chyba tą władzą, która przyjęła taką składke był KONWENT, czyli zgromadzenie przedstawicieli wszystkich członków UPR.
W tej materi nie ma takiej władzy ani prezes ani rada główna by podnosić skłądkę lub ją obniżać.


Warto wiedziec, ze RG ma władze składkę obniżyc dla poszczególnych czlonków. Doczytaj Pan STATUT UPR
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MythBuster
Gość






PostWysłany: Pią 12:48, 15 Sie 2008    Temat postu:

mic93 napisał:

UPR powinna mieć marketingowy profil partii liberalnej gospodarczo (o konserwatyzmie nie powinno się przesadnie mówić - to niektórych odstrasza . Chociaż - mówiąc dużo o konserwatyzmie można przekonać wiele starszych osób , które zagłosowałyby na UPR nie ze zględu na liberalizm gospodarczy , tylko konserwatyzm )


Mądre, z ust mi wyjęte i w ogóle. UPR ma bardzo wierny target i największym błędem tej partii jest kierowanie się właśnie do niego (vide nczas) zamiast pozyskiwanie nowego. Czy trzeba się uciekać do populizmu? Skądże.

Gdyby ludzie rozumieli, na czym polega liberalizm i jakie są skutki takiej polityki Mikke w 2020 byłby już królem Polski Laughing Jestem za DłUGOFALOWą STRATEGIą, projektem podobnym do tego, który robią teraz chłopaki Rona Paula- szerzenie IDEI, nie partii; jakiś niezależny projekt (pod auspicjami UPR'u, ale luźno kojarzony).
Merytoryczny, ale prosty przekaz bo ARGUMENTY to największa siła liberalizmu.

UPR sprawia wrażenie partii niezdolnej do rządzenia. Ludzie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez państwowej służby zdrowia a powrót do wartości xix wiecznych kojarzy im się z wagonem tramwajowym ciągniętym przez konia. Poza tym utarło się, że jesteśmy bandą katoli i prawdziwi ateiści/'postępowcy' głosują na lewicę. Chciałbym, żeby każdy Polak wiedział, że wolny rynek jest pożytkiem dla każdego a niektóre idee łatwo poświęcić dla wyższych celów Smile

Najpierw pokazujmy Polsce inną drogę, dopiero potem UPR. Bierzcie campaign for liberty za wzór.


Ostatnio zmieniony przez MythBuster dnia Pią 16:01, 15 Sie 2008, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 15:25, 15 Sie 2008    Temat postu:

MythBuster napisał:
Ja jestem ateistą i chciałbym, żeby każdy Polak wiedział, że wolny rynek jest pożytkiem dla każdego a niektóre idee łatwo poświęcić dla wyższych celów Smile
/b]

O co chodzi w tym zdaniu? Co autor ma na myśli?? Trudno zgadnąć. Można prosić o korektę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MythBuster
Gość






PostWysłany: Pią 15:59, 15 Sie 2008    Temat postu:

AnnaOrzechowska napisał:
MythBuster napisał:
Ja jestem ateistą i chciałbym, żeby każdy Polak wiedział, że wolny rynek jest pożytkiem dla każdego a niektóre idee łatwo poświęcić dla wyższych celów Smile
/b]

O co chodzi w tym zdaniu? Co autor ma na myśli?? Trudno zgadnąć. Można prosić o korektę.


Very Happy Poprawilem, musialem jakos pozbyc sie kilku linijek a teraz zgubilem watek. Zastanowie sie i rozwine mysl.


Ostatnio zmieniony przez MythBuster dnia Pią 16:06, 15 Sie 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 16:55, 15 Sie 2008    Temat postu:

MythBuster napisał:
Chciałbym, żeby każdy Polak wiedział, że wolny rynek jest pożytkiem dla każdego a niektóre idee łatwo poświęcić dla wyższych celów Smile

Zostawmy te wyzsze cele, a skupmy się na tym wolnym rynku.
Jak wg Pana powinno sie reklamowac wolny rynek?
Ulotki odpadają, bo nie przyniosą efektu. Nikt nie czyta ulotek.
Pan jak zainteresował się "wolnym rynkiem"? Co przyczynilo się, ze ma Pan takie, a nie inne poglady?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stefan
Gość






PostWysłany: Sob 7:29, 16 Sie 2008    Temat postu:

wartowiedziec napisał:
Czytając ten list mam nieodparte wrażenie ze jest to zbiór życzeń.
Człowieku weź się do roboty na własnym podwórku i pomóż swojemu prezesowi w tworzeniu struktur. Jak widzę jesteś z Puław a to okręg lubelski.
Tam ostatnio nienajlepiej się dzieje jeśli chodzi o struktury, więc masz szanse pokazać jak to się robi w Lublinie, Puławach.
Co z tego że masz rację jak tylko ja masz a nie udowadniasz poprzez czyny?



Dzięki właśnie m.in Mateuszowi (tam stefanbat ma na imie) powstał oddział SM w Puławach,a po za tym Mateusz zrobił wiele żeby powstała SM w Lublinie,która właśnie powstaje.
Mateusz ma więc moralne prawo do pisania takich listów
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miralt




Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 8:41, 16 Sie 2008    Temat postu:

Uważam że każdy ma moralne prawo czynić to co uważa za słuszne tylko pytanie jak centrala zareaguje na taki list to też może być różnie.
Cytat:
- Prezes powinien być osobą promowaną i promującą siebie, a nie tylko managerem. Do managementu powinna zostać wyznaczona inna osoba, która będzie koordynowała pracę w okręgach i rozliczała ich władze z działań. Prezes ma za zadanie jedynie wyznaczać odpowiedni kierunek partii i spotykać się z wyborcami.

Z tym moge sie zgodzić
Cytat:
- Należy zwiększyć dyscyplinę wśród członków, sprawić by stali się odpowiedzialni za swoje działania (lub ich brak)

A jak to chcesz zrobić ?
Cytat:
-Warto, współpracować , chociażby nieoficjalnie (czy też przez umieszczanie tam swoich członków), z innymi organizacjami dążącymi do podobnych celów ja my m.in. wolności gospodarczej itd.- KoLiber, PAFERE, Instytut Misesa, FOR, CAS, Stańczycy… W całej Polsce jest ich bardzo wiele i mają duży potencjał co warto wykorzystać.

W większości istneje współpraca a o umieszczaniu członków to nie centrala decyduje tylko właśnie członkowie
Cytat:
- Powinniśmy powołać sekcję zajmującą się wyłącznie poszukiwaniem funduszy

Nie mam zastrzeżeń co do tego punktu
Cytat:
- Władze okręgów powinny zająć się tworzeniem kół lokalnych w miastach powiatowych, podobnie jak wcześniej organizując spotkania informacyjne, zapraszając znane osobistości etc.

podejrzewam że wladzie okręgów robią to co mogą w tej sprawie.
Cytat:
- Należy przyjąć strategię na wybory samorządowe, wybrać liderów danego okręgu wyborczego, których przede wszystkim należy promować i to w każdy możliwy sposób

Zgadzam sie i znowu tylko podejrzewam że są liderzy poszczególnych okręgów ale z wypromowaniem ich jest problem.

Nawiązując do dyskusji poprzedzającej post:
Cytat:
Gdyby ludzie rozumieli, na czym polega liberalizm i jakie są skutki takiej polityki Mikke w 2020 byłby już królem Polski Jestem za DłUGOFALOWą STRATEGIą, projektem podobnym do tego, który robią teraz chłopaki Rona Paula- szerzenie IDEI, nie partii; jakiś niezależny projekt (pod auspicjami UPR'u, ale luźno kojarzony).
Merytoryczny, ale prosty przekaz bo ARGUMENTY to największa siła liberalizmu.

Na początku XXw powstał w Monarchii Habsburgów powstało ugrupowanie polityczne: Ruch Ogólnoniemiecki pod przywództwem Georga Von Schőnerera która ostatecznie upadło i przegrało swojąsprawe z powodu że pomineło sie z celem:Nie walka o miejsce w parlamencie i w rządzie a kampania uświadamiająca niemców w austrii powinna być celem nadrzędnym.(według Adolfa Hitlera;Myśle że nie musze wypisywać podobieństw sytuacji) Pisze o tym przykładzie z historii żeby pokazać że może to być prawdą co piszesz.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefanbat
Gość






PostWysłany: Nie 8:48, 17 Sie 2008    Temat postu:

To nie tak, że mam takie prawo(chociaż dziękuję za takie słowa "Stefan"). Odnośnie tej pracy to byłem twórcą SM UPR w Puławach, jak również w Lublinie(pomagałem chłopakom zorganizować pierwsze spotkanie i dalej pomagam pozyskać im członków - co sami mogą poświadczyć). Obecnie kontaktuje sie z wszystkimi możliwymi osobami(byłymi członkami, aspirantami i sympatykami) próbując zdobyć z nimi kontakt i zachęcić do wstąpienia do UPR i założenia kół(jak na razie w planach 2 nowe koła w o. lubelskim).

Co do tych składek, to napisałem tak dlatego, że słyszałem(i nadal słyszę) wiele głosów, osób, które chcą wstąpić do UPR, że to zdecydowanie za dużo i te osoby nie mają kontroli nad tym co dzieje się z ich składką.

Dyscyplina - miałem na myśli, to, że pewne osoby(szczególnie byli członkowie) mówili o tym, że były pewne osoby w centrali, które bardzo utrudniały im kampanie wyborcze(2005 i 2007), przez co bardzo często sami musieli płacić za kampanie itp. co w innych partiach nie mam miejsca. Po drugie, były osoby, które utrudniały przepływ pewnych dokumentów.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 14:46, 17 Sie 2008    Temat postu:

stefanbat napisał:


Co do tych składek, to napisałem tak dlatego, że słyszałem(i nadal słyszę) wiele głosów, osób, które chcą wstąpić do UPR, że to zdecydowanie za dużo i te osoby nie mają kontroli nad tym co dzieje się z ich składką.


To proste na KONWENCIE ustalcie, ze wydatki maja byc jawne. Co miesiac sprawozdanie przesylane do wszystkich czlonkow.

Cytat:
Dyscyplina - miałem na myśli, to, że pewne osoby(szczególnie byli członkowie) mówili o tym, że były pewne osoby w centrali, które bardzo utrudniały im kampanie wyborcze(2005 i 2007), przez co bardzo często sami musieli płacić za kampanie itp. co w innych partiach nie mam miejsca. Po drugie, były osoby, które utrudniały przepływ pewnych dokumentów.

Co to za nowosc? Bajki sobie opowiadacie? Kto utrudniał w 2005 czy tez w 2007 roku? W kazdej partii poszczególni kandydaci sami oplacaja sobie kampanie. Nigdy partia nie płaci za indywidualna kampanie kandydatów. Co innego ogolne plakaty.
Czyżby Pan sugerował, ze zarząd sfinansowal sobie kampanie z kasy UPR?
Przeciez to przekret o i oszustwo w stosunku do czlonkow UPR i darczyncow
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miralt




Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 15:18, 17 Sie 2008    Temat postu:

AnnaOrzechowska napisał:
stefanbat napisał:


Co do tych składek, to napisałem tak dlatego, że słyszałem(i nadal słyszę) wiele głosów, osób, które chcą wstąpić do UPR, że to zdecydowanie za dużo i te osoby nie mają kontroli nad tym co dzieje się z ich składką.


To proste na KONWENCIE ustalcie, ze wydatki maja byc jawne. Co miesiac sprawozdanie przesylane do wszystkich czlonkow.

Cytat:
Dyscyplina - miałem na myśli, to, że pewne osoby(szczególnie byli członkowie) mówili o tym, że były pewne osoby w centrali, które bardzo utrudniały im kampanie wyborcze(2005 i 2007), przez co bardzo często sami musieli płacić za kampanie itp. co w innych partiach nie mam miejsca. Po drugie, były osoby, które utrudniały przepływ pewnych dokumentów.

Co to za nowosc? Bajki sobie opowiadacie? Kto utrudniał w 2005 czy tez w 2007 roku? W kazdej partii poszczególni kandydaci sami oplacaja sobie kampanie. Nigdy partia nie płaci za indywidualna kampanie kandydatów. Co innego ogolne plakaty.
Czyżby Pan sugerował, ze zarząd sfinansowal sobie kampanie z kasy UPR?
Przeciez to przekret o i oszustwo w stosunku do czlonkow UPR i darczyncow


O ile dobrze pamiętam Pani pełniła funkcje skarbnika UPR i domyślam sie że pani wie jak to z tymi przekrętami było o ile było - ja osobiście mam kótkie doświadczenie z UPR i nie słyszałem o niczym takim co nie oznacza że takich sytuacji nie było - niech osoby z dłuższym stażem sie wypowiedzą.
Osobiście wątpie żęby takie sytuacje miały miejsce.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 16:24, 17 Sie 2008    Temat postu:

miralt napisał:


O ile dobrze pamiętam Pani pełniła funkcje skarbnika UPR i domyślam sie że pani wie jak to z tymi przekrętami było o ile było - ja osobiście mam kótkie doświadczenie z UPR i nie słyszałem o niczym takim co nie oznacza że takich sytuacji nie było - niech osoby z dłuższym stażem sie wypowiedzą.
Osobiście wątpie żęby takie sytuacje miały miejsce.


Ja odniosłam sie do tekstu poprzednika. Prosze przeczyac co napisał stefanbat.

A tak dla scislosci to ja z wyborami w 2005 roku i 2007 roku nie mialam nic wspolnego. A Pan piszacy pod nickiem stefanbat pisal o wyborach w 2005 i 2007 roku.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zgon
Gość






PostWysłany: Nie 16:43, 17 Sie 2008    Temat postu:

AnnaOrzechowska napisał:
A tak dla scislosci to ja z wyborami w 2005 roku (...) nie mialam nic wspolnego.

A pozycja 13 na liście 12 w okręgu wyborczym nr 19 ? : )

A co do sprawozdania to czy czytała pani uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie sprawozdania UPR za rok 2007 ?


Ostatnio zmieniony przez zgon dnia Nie 16:54, 17 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 16:54, 17 Sie 2008    Temat postu:

zgon napisał:
AnnaOrzechowska napisał:
A tak dla scislosci to ja z wyborami w 2005 roku (...) nie mialam nic wspolnego.

A pozycja 13 na liście 12 w okręgu wyborczym nr 19 ? : )


Pan myli podmioty. Prosze zawsze uwaznie czytac. PJKM i UPR to dwie rozne partie.
Pan polaczyl te dwa ugrupowania. Niestety PJKM to nie to samo co UPR.
Ale skoro Pan taki dociekliwy, to prosze przeczytac, co przy poz. 13 na liscie 12 w okregu wyborczym 19 jest napisane? Ja panu napisze, a pan sobie sprawdzi. BEZPARTYJNA.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyderca
Gość






PostWysłany: Pon 5:53, 18 Sie 2008    Temat postu:

SKąd myslenie (u niektórych) że konserwatyzm ma przyciągnac ludzi starszych?
Gdyby nie konserwatyzm serwowany prze członków UPR nigdy bym na te partie nie zwrócił uwagi a jako osoba jeszcze nie 30letnia za starego chyba sie nie moge uważac. Nie samym chlebem człowiek zyje.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alfista
Gość






PostWysłany: Pon 6:06, 18 Sie 2008    Temat postu:

Myślę, że konserwatyzm UPR jeżeli chodzi o młodzież to mógłby pociągnąć tych z Lednicy.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyderca
Gość






PostWysłany: Pon 6:30, 18 Sie 2008    Temat postu:

WIem że dzisiejsza młodziez zbyt wiele soba nie reprezentuje ale bez przesady. Z drugie strony nawet gdyby przyszli ci z lednicy to co z tego ? Ich głos jest gorszy?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alfista
Gość






PostWysłany: Pon 7:07, 18 Sie 2008    Temat postu:

szyderca napisał:
WIem że dzisiejsza młodziez zbyt wiele soba nie reprezentuje ale bez przesady. Z drugie strony nawet gdyby przyszli ci z lednicy to co z tego ? Ich głos jest gorszy?


Gdzie napisałem cokolwiek o gorszym głosie, skąd odczucie w mojej wypowiedzi jakiejś dwuznaczności?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyderca
Gość






PostWysłany: Pon 7:30, 18 Sie 2008    Temat postu:

Tak to odebrałem, przepraszam za pomyłke.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 7:31, 18 Sie 2008    Temat postu:

UPR to fenomen wśród parti politycznych. Łączy wolny rynek z patriotyzmem i zasadami. Wolność, własność, sprawiedliwość.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alfista
Gość






PostWysłany: Pon 7:44, 18 Sie 2008    Temat postu:

Dlatego pozwala na głosowanie od tylu lat zgodnie z wartościami, którym pozostańmy wiernymi.
A co się stanie po wygranej o to niech nas już głowa nie boli Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Strona Główna -> JKM Media, wydarzenia Wszystkie czasy w strefie GMT - 3.5 Godziny
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin